18 grudnia 2014 w naszej wspólnocie parafialnej miał miejsce dzień spowiedzi adwentowej, który poprowadził ks. Adam Sobczak - Dyrektor Caritas naszej diecezji.

Od 16 do 21 listopada nasza Parafia przeżywała Misje Święte, które prowadzili o. Jerzy Krupa oraz o. Jan Główczyk ze zgromadzenia ojców Redemptorystów.

25 października 2014r. w naszym kościele parafialnym odbyło się spotkanie formacyjne dla młodzieży z całego dekanatu, w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w 2016r. Spotkanie to było połączone z nabożeństwem różańcowym, które prowadziła młodzież a oprawę muzyczną zapewniła nasza Schola.

W tym roku Uroczystościom Dożynkowo-odpustowym w naszej parafii, które przeżywaliśmy 14 września, przewodniczył ks. kan. Jerzy Kołtun, Proboszcz Parafii Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju. Starostami dożynek byli Pani Agnieszka Dobrowolska i Pan Marek Międlarz z Żulic. Po Mszy Świętej, gospodynie częstowały wszystkich przybyłych gości wypiekami, które przygotowały na tę uroczystość.

13 września odbył się Diecezjalny Zjazd LSO w Krasnobrodzie. W tym roku podczas spotkania u Pani Roztocza, kilkudziesięciu ministrantów z diecezji otrzymało z rąk ks. Bp Mariana Rojka albę lektora. Pośród tej grupy było 6 naszych ministrantów.

W połowie lipca zakończyliśmy remont kościoła w Telatynie. Został on pomalowany wewnatrz oraz została wycyklinowana i trzykrotnie polakierowana podłoga.

Na początku lipca do kościoła parafialnego zostały zakupione we Lwowie dwa żyrandole. Duży o średnicy 130 cm, wysoki 220cm i na 42 żarówki oraz mały na 18 żarówek.

22 czerwca w Mirczu odbył się III Młodzieżowy Festiwal Piosenki Religijnej „ Z Tobą przez życie”. Wśród wielu wykonawców znalazła się i Schola z Żulic, która zajęła I miejsce w kategorii Zespół Dziecięcy. Dodatkową atrakcją tego festiwalu była osoba konferansjera, którym był pan Marcin Krawczyk, aktor z Tomaszowa Lubelskiego, który kilka lat swego dzieciństwa spędził w Żulicach.

14 czerwca z naszej Parafii, autokarem wyruszyła grupa pielgrzymów do Radecznicy do Sanktuarium Św. Antoniego - jedynego udokumentowanego miejsca objawien tego świętego a następnie do Momot, małej Parafii w lasach janowskich aby zobaczyć dzieło życia ks. Pinciurka, czyli kościółek ozdobiony własnoręcznie wykonanymi rzeźbami.

31 maja schola i ministranci nawiedzili sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy.

25 maja 2014r. w Dutrowie po mszy świętej odprawionej w nowej remizie w intencji mieszkańców został poświęcony przydrożny krzyż postawiony na miejscu starego walącego się krzyża. Został on postawiony w duchu wdzięczności za dar kanonizacji Jana Pawła II.

Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski zgromadziła nas na corocznej uroczystości odpustowej w Telatynie. W tym roku Sumę Odpustową i Słowo Boże głosił ks. Adam Czupich - Proboszcz z Grodysławic. Mimo chłodu i niepewnej pogody uroczystości odpustowe odbyły się jak zawsze z licznym udziałem czcicieli Maryii.

27 kwietnia 2014r. w Drugą Niedzielę Wielkanocną czyli Niedzielę Bożego Miłosierdzia, Ojciec Święty Franciszek kanonizował dwóch Papieży XX wieku- Jana XXIII i Jana Pawła II. W wigilię tego wydarzenia w naszej parafii miało miejsce czuwanie modlitewne, które rozpoczęło się Apelem Jasnogórskim a zakończyło o 21:37 a więc w godzinę odejścia do domu Ojca JP II. Natomiast w dniu kanonizacji wieczorem odbył się Wieczór Chwały. Rozpoczął się on od poświęcenia obrazu św. Jana Pawła II, który został zakupiony do naszej świątyni. A następnie Schola parafialna swym śpiewem chwaliła Pana Boga do Apelu Jasnogórskiego za te radosne wydarzenia z Watykanu. Aby jeszcze w inny sposób wyrazić naszą radość na zakończenie spotkania zostały wypuszczone w powietrze lampiony szczęścia. Te 27 lampionów, które poleciały w górę symbolizowało lata pontyfikatu św. Jana Pawła II.

Czuwanie przy Grobie Pana Jezusa.

Na Święta Wielkanocne został oddany do użytku wiernych przy kaplicy w Telatynie parking o powierzchni 166m2.

Tegoroczna Niedziela Palmowa w naszej parafii była wyjątkowa. Koła gospodyń przygotowały na ten dzień przepiękne palmy wielkanocne. Będą one przyozdabiały nasze świątynie swą wielkością i urodą.

Tradycyjnie po II Niedzieli Wielkiego Postu w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne. W tym roku poprowadził je ks. Dariusz Bajwoluk – wikariusz Parafii Mokrelipie. Czynny udział w rekolekcjach brała także schola parafialna. Zakończenie rekolekcji wypadło w tym roku w Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.

W tym roku w naszej Parafii kolędowały też przedszkolaki pod opieką Pani Alicji Wiśniewskiej.

Na początku 2014 roku spotkała nas miła niespodzianka. Poczta Polska wydała znaczek pocztowy z naszym kościołem parafialnym.

Tradycyjnie w Okresie Bożego Narodzenia w naszych kościołach są przedstawiane Jasełka. Młodzież z Gimnazjum w Telatynie także i w tym roku pod opieką Pani Katechetki przygotowała taki spektakl.

Tradycyjnie w Święto Trzech Króli w naszej parafii miało miejsce spotkanie opłatkowe dla ministrantów i scholi. Oprócz składania sobie życzeń, delikatnego poczęstunku owocami i ciastem oraz wspólnego kolędowania był też czas na występy solowe i zabawę.

20800