Tradycyjnie po I Niedzieli Adwentu w naszej Parafii przeżywaliśmy rekolekcje. W tym roku poprowadził je Ksiądz Marek Tworek, Proboszcz z Chmielka. Ks. Marek nie tylko słowem mówionym ale i śpiewanym dawał świadectwo o Chrystusie. W liturgię adwentowych rekolekcji była także zaangażowana nasza schola parafialna.

17 listopada 2013r. w naszej parafii przeżywaliśmy Niedzielę Powołaniową. Gościliśmy wśród nas zespół muzyczny WSD naszej diecezji i ks. diakona, którzy przyjechali do nas razem z Dyrektorem WSD księdzem Adamem Sobczakiem aby dać świadectwo o powołaniu i śpiewem dziękować Bogu za dar powołania i za ludzi, którzy swoją modlitwą i ofiarami wspierają WSD. Do wspólnego śpiewania przyłączył się także ks. proboszcz, który będąc w seminarium też śpiewał w zespole.

Tradycyjnie jesienią jest rozgrywany Diecezjalny Turniej Halowej Piłki Nożnej dla Liturgicznej Służby Ołtarza. W tym roku ministranci z naszej parafii wzięli udział w rozgrywkach na szczeblu Dekanalnym w trzech kategoriach. kl. III-IV, kl. V-VI oraz gimnazjum. Gimnazjum zajęło II miejsce, kl. V-VI trzecie miejsce, a kl. III-IV też drugie miejsce.

W XXIV Niedzielę Zwykłą -15 września, przeżywaliśmy w naszej parafii odpust ku Czci Podwyższenia Krzyża Świętego połączony z dożynkami. W tym roku sumę odpustową i Słowo Boże wygłosił ks.Stanisław Zarosa, Proboszcz z Potoka Górnego. Starostami dożynek byli państwo Andrzej i Małgorzata Staszewscy z Dutrowa. Każda wioska przygotowała wieniec dożynkowy i pyszne ciastko na poczęstunek aby w ten sposób wyrazić swą wdzieczność i radość z tegorocznych plonów.

09 sierpnia z naszej parafii wyruszyła autokarowa pielgrzymka. Na naszej trasie pielgrzymowania znalazła się Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie, Parafia Św. Stanisława Kostki w Warszawie, w której pracował i w której jest pochowany bł. Ks. Jerzy Popiełuszko oraz Niepokalanów założony przez św. Maksymiliana. Celem naszego pielgrzymowana było Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu.

02 sierpnia 2013 w Domu Generalnym, Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej w Mariówce, nasza parafianka s. Monika Kargol z Telatyna podczas Myszy Świętej sprawowanej przez J.E. Ks. Bp Piotra Sawczuka złożyła śluby wieczyste. Życząc siostrze opieki Matki Bożej dziękujemy Bogu za dar powołania z naszej parafii i prośmy w naszych modlitwach o następne.

14 czerwca o 4 rano wyruszyła z naszej parafii pielgrzymka autokarowa. W pierwszym dniu odwiedziliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, następnie Kalwarię Zebrzydowską i Wadowice. Drugi dzień spędziliśmy w Częstochowie na Jasnej Górze.

19 maja w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tradycyjnie w naszej parafii przeżywaliśmy Dzień Pierwszej Komunii Świętej.

Tegoroczną sumę odpustową ku czci Matki Bożej Królowej Polski celbrował ks. mgr Jarosław Ziarkiewicz, proboszcz z Prunetty we Włoszech.

1 maja Parafia Żulice gościła pasterza naszej diecezjii J.E. Ks. Bp. Mariana Rojka. Przybył on do naszej parafii aby przeprowadzić wizytacje kanoniczną. Ksiądz biskup goszcząc w naszej parafii udzielił sakramentu bierzmowania 40 gimnazjalistom, poświęcił sztandar dla Gimnazjum w Telatynie, które otrzymało imię Jana Pawła II oraz pomnik św. Floriana i Ks. Kard. Wyszyńskiego.

Pod koniec kwietnia przybył do naszej parafii długo oczekiwany pomnik Ks. Kard. S. Wyszyńskiego, który stanął w szeregu z bł. Janem Pawłem II i o. Jackiem Misiutą przy kościele parafialnym w Żulicach. Wraz z nim zawitał także do naszej parafii św. Florian- patron strażaków. Jego figura została postawiona przy kaplicy w Telatynie.

Wraz z nadejściem wiosny zmienił się wygląd otoczenia przy plebanii. Zostały posadzone tuje przy plebanii na miejsce wyciętych jesionów.

Tegoroczne przygowania do procesji rezurekcyjnej miały niecodzienny przebieg. Trzeba było użyc ciężkiego sprzętu by usunąć śnieg zalegający przy kościele aby procesja mogła przejśc wokół świątyni.

W połowie marca z wielkim hukiem przyszła do nas prawdziwa zima i zasypała nas śniegiem, skutecznie odcinając od świata na kilka dni.

W Wielki Post jest wpisany szczególny czas jakim są rekolekcje. W tym roku w naszej parafii rekolekcje wielkopostne odbyły się w dniach od 25 do 27 lutego, a poprowadził Ks. dr Wojciech Różyk, proboszcz ze Starościna w Archidiecezji Lubelskiej. W ramach przygotwania do bierzmowania było osobne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania wraz z nauką.

W połowie lutego zostały wycięte jesiony rosnące przy bramie wjazdowej na plebanię.

Po raz kolejny w Uroczystość Trzech Króli liturgiczna służba ołtarza miała spotkanie opłatkowe. Jest to czas składania sobie życzeń i wspólnego kolędowania Jezusowi.

piątek,

Piątek, III Tydzień Wielkanocny