Tego roku wczesną zimą zaraz po pierwszym śniegu i przymrozkach zostały podcięte świerki przy kaplicy w Telatynie.

Tradycyjnie po I Niedzieli Adwentu w naszej Parafii przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe. W tym roku poprowadził je Ks. Kan. dr hab. Krzysztof Grzesiak, Dyrektor Archidiecezjalnego Studium Organistowskiego w Lublinie, który swoim słowem mówionym i śpiewanym głosił Słowo Boże. Oprócz nauk dla wszystkich parafian były też osobne spotkania z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Ostatni dzień rekolekcji zbiegł się z dniem imienin księdza proboszcza.

25 października w ramach kolejnego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu odbył się Konkurs Piosenki Religijnej - Moja wiara, moja miłość. Wśród sporej liczby uczestników znalazła się także nasza schola parafialna Gaudium, która pod opieką księdza proboszcza po raz drugi wzięła udział w tym konkursie. W tym roku na konkursie dziewczęta zaśpiewały piosenkę pod tytułem: Śpiewajmy mu, dziękujmy mu, i tą piosenką po raz drugi z rzędu wyśpiewały sobie pierwsze miejsce.

Tradycyjnie w Niedzielę po liturgicznym Święcie Podwyższenia Krzyża Świętego w naszej parafii przeżywaliśmy uroczystości odpustowo – dożynkowe. Tegorocznym sumistą był nowy proboszcz z Łaszczowa Ks. Krzysztof Świta.

Tuż przed odpustem parafialnym powróciły do kościoła ołtarze boczne z pracowni konserwatorskiej Adama Pragłowskiego. Ołtarz boczny lewy z obrazem Serca Jezusowego, został gruntownie odnowiony i ma zrobione nowe antepedium. Na jego wzór został wykonany drugi nowy ołtarz boczny, w którym jest obraz Serca Maryi. Oba obrazy namalował Czesław Kołysko.

W niedzielę 12 czerwca, swój jubileusz 20-lecia kapłaństwa świętował Proboszcz Parafii Żulice, Ks. Andrzej Bastrzyk. O godzinie 12 była celebrowana msza święta dziękczynna za dar kapłaństwa. Swą radość z przeżywanego jubileuszu wyraziły liczne delegacje parafialne.

10 czerwca przeżywaliśmy w naszej Parafii Uroczystości Jubileuszowe 100-lecia Szkoły Podstawowej w Telatynie połączone z 5 rocznicą nadania tej szkole imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystej mszy świętej przewodniczył J. E. Ks. Biskup Mariusz Leszczyński. A w szkole poświęcił on również tablicę upamiętniającą to wydarzenie. Na te uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości, delegacje i absolwentów tej szkoły oraz Poczty Sztandarowe z zaproszonych szkół im. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała to dzień w którym święcimy wianuszki i prosimy Chrystusa o szczególne błogosławieństwo dla małych dzieci.

Tradycyjnie w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w naszej parafii przeżywaliśmy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

Sumę odpustową w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski celebrował i Słowo Boże głosił ks. Paweł Głowik- wikariusz z Dołhobyczowa.

Pod koniec kwietnia odbyło się kolejne spotkanie dla młodzieży z Dekanatu przed ŚDM. Tym razem miało ono miejsce w Nabrożu. Nabożeństwo Liturgii Słowa było połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu i ucałowaniem relikwii Św. Jana Pawła II. O oprawę muzyczną tego spotkanie poproszono scholę z Żulic.

Po pięciu latach użytkowania, w kwietniu tego roku, nadszedł czas na strojenie i konserwację organów.

Tegoroczna dekoracja wielkanocna była uboższa niż w minionych latach a to dlatego że boczne ołtarze z kościoła parafialnego znajdują się w pracowni konserwatorskiej.

Od kilku lat mamy piękną tradycję robienia Palm Wielkanocnych do świątyń w naszej parafii. I w tym roku także pojawiły się piękne Palmy w naszych kościołach na Niedzielę Palmową.

W marcu 2016 zostało wykonane ogrzewanie elektryczne w kaplicy w Telatynie. Zamontowano 13 promienników podczerwieni i mają one sterowanie ręczne oraz automatyczne a łączna moc tych grzejników wynosi 23kW.

Tradycyjnie po II Niedzieli Wielkiego Postu w naszej parafii przeżywaliśmy Rekolekcje. W tym roku poprowadził je ks. Tomasz Źwiernik – Kapelan Zakładu Karnego w Zamościu.

Aby tradycji stało się zadość, jak co roku w styczniu w naszej parafii odbyły się jasełka. Tym razem przedstawienie odegrali gimnazjaliści.

czwartek,

Czwartek, Wielki Tydzień